Co to jest kompozyt?
  • 22 maj 2024

CO TO JEST KOMPOZYT? - TAKIE PYTANIE CZESTO PADA W NASZYM GABINECIE...

Kompozyty stomatologiczne, nazywane również wypełnieniami kompozytowymi lub bardziej potocznie plombami, to materiały wykorzystywane do odbudowania brakującej lub zmienionej pod wpływem choroby tkanki zębowej. Kompozyty są mieszankami specjalnie dobranych składników, które po umieszczeniu w ubytku zębowym są utwardzane i trwale wiązane z naturalną tkanką.

Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu możliwe jest wykonanie plomby, która nie będzie wyróżniać się na tle naturalnych zębów pacjenta.

Można je stosować do naprawiania ubytków we wszystkich zębach.

Światłoutwardzalne kompozyty stomatologiczne, dostępne są w kilku wersjach. Substancje najbardziej uniwersalne znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu ubytków klas I-IV. Kompozyty płynne, czyli takie o zmniejszonej zawartości wypełniacza stosuje się do uszczelniania wcześniej już istniejących wypełnień, które z biegiem czasu uległy ponownemu uszkodzeniu. Wykorzystywane są one do odbudowywania ubytków klasy V.

Światłoutwardzalne kompozyty dają możliwość precyzyjnego wymodelowania tworzywa i dokładnego odwzorowania anatomicznych szczegółów leczonego zęba. Jest to najważniejsza zaleta tego rodzaju wypełnień, gdyż dzięki temu są one bardzo zbliżone swoim wyglądem i strukturą do reszty uzębienia pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe
  • 19 kwiecień 2024

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej

Wykorzystujemy je również do zabiegów stomatologicznych przeprowadzanych w naszej klinice.

JAK POWSTAJE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Wystarczy jedynie Twoja własna krew!

Pierwszym krokiem jest pobranie niewielkiej ilości krwi od Pacjenta do probówki – jak przy tradycyjnych badaniach laboratoryjnych.

Następnym etapem jest umieszczenie próbki w wirówce (urządzenie, które służy do odwirowywania krwi). Po upływie kilku minut krew zostaje podzielona na czerwone krwinki oraz osocze. Gotowe!

Ostatni krok to podanie osocza do rany poekstrakcyjnej bądź w innej okolicy wymagającej ostrzyknięcia osoczem.

Osocze to najbezpieczniejsza forma terapii ponieważ pochodzi z naszego, własnego organizmu. Nie występują żadne skutki uboczne jak alergie czy działania niepożądane. Osocze to także źródło kolagenu czy elastyny, które przyśpiesza naturalne procesy naprawcze

Tomasz Chilewski i Jakub Dąbrowski na szkoleniu
  • 03 grudzień 2023

Nieustannie podnosimy dla Was nasze kwalifikacje.

W ostatnim czasie część naszego zespołu, tj. doktor Tomasz Chilewski i doktor Jakub Dąbrowski, spędzili weekend pod znakiem zdobywania wiedzy. Pod nadzorem mentora, dr Marcina Jońca, ukończyli drugi z cyklu szkoleń „Okluzja”. Dzięki temu nasze prace protetyczne będą mogły być zaplanowane jeszcze bardziej przewidywalnie, a liczba ewentualnych korekt zostanie ograniczona do minimum. Niemniej ważna jest też podjęta na szkoleniu tematyka diagnostyki i leczenia zaburzeń stawu skroniowo -żuchwowego.

Jeśli zauważyłeś u siebie nadmierne starcie zębów, ból, napięcie w obrębie mięśni twarzy, kilkukrotne wypadanie wypełnienia z tego samego zęba ,trzaski ,kliki w stawie skroniowo -żuchwowym, umów się koniecznie na konsultacje dzwoniąc pod numer 530 020 530.

24 listopada obchodzimy Dzień Nitkowanie Zębów (Flossing Day)
  • 24 listopad 2023

24 listopada obchodzimy Dzień Nitkowanie Zębów (Flossing Day)

Utrzymywanie zębów i dziąseł w czystości poprzez usuwanie bakterii płytki nazębnej jest najlepszym sposobem na ochronę przed chorobą dziąseł. Podczas samego mycia zębów trudno jest dotrzeć do przestrzeni pomiędzy zębami. Nić dentystyczna lub taśma może pomóc w usunięciu płytki nazębnej pomiędzy zębami i poniżej linii dziąseł (w miejscu, w którym ząb styka się z dziąsłem).

Skuteczne nitkowanie zębów wymaga stosowania prawidłowej techniki. Stosuj się do poniższych wskazówek a znacznie zmniejszysz ryzyko "ataku" bakterii na Twoje zęby.

1.Należy zawsze zachować delikatność, ponieważ zbyt agresywne nitkowanie może uszkodzić dziąsła.

2.Oderwać około 45 cm nici i owinąć końce wokół jednego palca każdej dłoni.

3.Delikatnie trzymając nić między kciukami a palcami wskazującymi, naciągnąć odcinek o długości około 2,5 cm.

4.Delikatnym kołyszącym ruchem wsunąć nić między zęby.

5.Gdy nić dotrze do dziąsła, owinąć ją wokół zęba w kształt liter C.

6.Trzymając nić przy ścianie zęba, delikatnie przesunąć nić w górę, z dala od dziąsła. Powtórzyć z drugiej strony przerwy, przy krawędzi następnego zęba. Nie odrywać ani nie przerywać nici.

7.Należy pamiętać o tylnej stronie ostatnich zębów.

8.Zachować regularny rytm, aby nie pominąć żadnego zęba.

Przeszczep tkanek miękkich
  • 09 listopad 2023

Chirurgiczny zabieg przeszczepu tkanek miękkich

Doktor Patrycja to znakomity specjalista w tej dziedzinie. Zapraszamy do nas

Światowy dzień uśmiechu
  • 06 październik 2023

Światowy Dzień Uśmiechu przypada w pierwszy piątek października.

Życzymy więc mnóstwa powodów do uśmiechu w każdy dzień tygodnia, 365 dni w roku

czyszczenie zębów
  • 06 lipiec 2023

Nie zdążyłeś / nie zdążyłaś umyć zębów przed wizytą u dentysty?

Bez obaw. W naszej klinice, w łazience znajdziesz jednorazowe szczoteczki nasączone pastą do zębów.

Czyż to nie jest wygodne?

Ekstrakcja zęba prf
  • 30 maj 2023

Ostatnio w naszej klinice wykonano zabieg ekstrakcji zęba z użyciem PRF.

PRF (ang. Platelet Rich Fibrin) - fibryna bogatopłytkowa to składnik osocza krwi, który bierze udział w procesach krzepnięcia. Jest pozyskiwana z krwi żylnej, która po pobraniu trafia do specjalnej wirówki. W związku z tym, że preparat ten uzyskiwany jest z własnej krwi pacjenta, brak jest ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowej.

Do niewątpliwych zalet wykorzystania fibryny bogatopłytkowej po zabiegu ekstrakcji, należą między innymi znaczne przyspieszenie gojenia rany, zmniejszenie bólu pozabiegowego, jak również zmniejszenie ryzyka wystąpienia suchego zębodołu.

Kolejną korzyścią, jaka wynika z faktu użycia PRF to zmniejszenie zaniku tkanki kostnej po ekstrakcji. Ma to niebanalne znaczenie przy późniejszej implantacji w miejscu po usuniętym zębie.

Krakdent2023
  • 04 kwiecień 2023

Za nami największe targi stomatologiczne w Polsce – Krakdent 2023.

Byliśmy oczywiście reprezentowani przez liczną delegację profesjonalistek.

Nasze lekarki, higienistki i asystentki poznały najnowsze trendy branżowe. Nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe oraz zdobyliśmy cenną wiedzę.

Wszystko to, drodzy Pacjenci, by każda kolejna Wasza wizyta, jeszcze lepiej realizowała cele leczenia i abyście czuli się u nas jeszcze bardziej komfortowo.

Wielkanoc 2023
  • 30 marzec 2023

Choć za oknem jest różnie i wiosna nie chce do nas zawitać w całej swej okazałości, to w naszym gabinecie już się pojawiła.

Ponadto sympatyczny królik zwiastuje, że zbliża się Wielkanoc.

dzien kobiet 2023
  • 08 marzec 2023

Wszystkim naszym Paniom Pacjentkom życzymy dużo zdrowia, pięknych, lśniących uśmiechów i wielu powodów aby obdarowywać nimi wszystkich dookoła.

Dla Pań które w dniu dzisiejszym odwiedzą naszą klinikę, przygotowaliśmy piękne tulipany, aby w ten skromny sposób uczcić ten piękny dzień.

Skaner stomatologiczny
  • 22 Luty 2023

Nowy skaner stomatologiczny w naszym gabinecie

Skaner wewnątrzustny to urządzenie, które umożliwia uzyskanie precyzyjnego obrazu zębów i jamy ustnej pacjenta w trakcie badania stomatologicznego. Skaner wewnątrzustny jest wyposażony w kamerę wideo i specjalne oprogramowanie, które umożliwia uzyskanie trójwymiarowego modelu zębów.

  • 20 Grudzień 2022

Bądź powodem, dla którego ktoś się dzisiaj uśmiecha.